Otomikro/endoskopija
Ausies būgnelio apžiūra, kurios metu naudojamas otomikroskopas ar otoendoskopas. Tyrimo metu vaizdas gali būti padidintas 6 – 20 kartų, todėl tiksliau galima įvertinti anatomines struktūras ar pakitimus išorinėje klausomojoje landoje, ausies būgnelyje bei už jo.
Impedansometrija (timpanometrija ir akustinio reflekso tyrimas)
Šio tyrimo metu gaunama ir grafiškai atvaizduojama informacija apie vidurinės ausies akustinį pralaidumą ir spaudimą būgninėje ertmėje.
Toninė slenkstinė audiometrija
Dažniausiai naudojamas subjektyvus klausos tyrimo metodas. Tyrimo metu nustatomi orinio ir kaulinio laidumo klausos slenksčiai gryniems tonams 125 – 8000 Hz diapozone, nustatomas klausos slenkstis ar klausos pažeidimo laipsnis. Šiuo tyrimu galima išdiferencijuoti tarp neurosensorinio ir kondukcinio tipo klausos pažeidimo.
Vienos ausies išvalymas
Procedūros metu išorinė klausomoji landa yra išvaloma nuo epidermio masių, pūlių, kraujo krešulių. Procedūra atliekama akies ar mikroskopo kontrolėje, naudojant specialius atsiurbėjus ar mikroinstrumentus.
Vienos ausies sieros kamščio pašalinimas
Sieros kamštis yra šalinamas akies ar mikroskopo kontrolėje, naudojant specialius kabliuko ar kilpelės formos mikroinstrumentus. Jei siera yra minkštos konsistencijos, ją galima pašalinti siurbliuko pagalba.
Ausies pūlinio atvėrimas
Ši procedūra yra atliekama vietinėje infiltracinėje nejautroje. Oda ties pūlinio viršūne yra įpjaunama skalpeliu ar atliekama punkcija adata. Pūliai pašalinami siurblio pagalba, sutvarstoma.
Vaistų suleidimas į būgninę ertmę
Procedūros metu norint geriau vizualizuoti priekinį / užpakalinį apatinį ausies būgnelio kvadrantą, pro kurį bus leidžiami medikamentai, būtina naudoti otomikroskopą ar otoendoskopą. Ši procedūra dažniausiai atliekama gydant ūminį neurosensorinį klausos sutrikimą, kuomet, vietinėje nejautroje, pradūrus būgnelį specialia adata, į būgninę ertmę yra suleidžiami gliukokortikosteroidai.
Svetimkūnio pašalinimas iš ausies
Svetimkūniai išorinėje klausomojoje landoje dažniausiai stebimi vaikų iki 12 metų populiacijoje. Dažniausiai svetimkūnis įstringa išorinės klausomos landos kaulinės ir kremzlinės jungties vietoje. Iš išorinės klausomosios landos svetimkūnis šalinamas mikroskopo kontrolėje mikroinstrumentų pagalba.
Tamponų su vaistais įdėjimas į ausį
Tamponas suvilgytas medikamentais į ausį įdedamas akies ar mikroskopo kontrolėje po atliktų manipuliacijų išorinėje klausomojoje landoje ar po chirurginių intervencijų. Taip pat, neretai taip gali būti gydomas ūminis išorinis ausies uždegimas.
Klausomojo vamzdžio prapūtimas pagal Politzerį (Politzerio balionu)
Tai yra vienas iš klausomojo vamzdžio funkcijos tyrimų. Tyrimo metu viena nosies šnervė yra užspaudžiama, o prie kitos pridedamas Politzerio baliono antgalis. Balionas yra suspaudžiama ir nosiaryklėje yra sukeliamas slėgis. Taip yra atveriamas klausomasis vamzdis – sujudinamas ausies būgnelis ir pacientas ausyse pajunta trakštelėjimą.
Klausomojo vamzdžio prapūtimas pagal Politzerį automatine pompa
Tyrimas nuo prapūtimo Politzerio balionu skiriasi tuo, kad vietoje mechaninės kriaušės yra naudojama automatinė pompa.
Klausomojo vamzdžio prapūtimas kateteriu
Šio tyrimo metu klausomasis vamzdis yra atveriamas įvedus specialų kateterį pro nosį ir įstačius jį į nosiaryklinę klausomojo vamzdžio angą. Slėgis sukuriamas Politzerio balionu.
Ausies būgnelio pradūrimas (myringotomija / paracentezė)
Procedūra atliekama vietinėje paviršinėje ir infiltracinėje nejautroje mikroskopo ar endoskopo kontrolėje. Būgnelis mikropeiliu yra prapjaunamas ir siurbliu išsiurbiamas būgninės ertmės turinys. Tuo pačiu metu gali būti paimamas bakteriologinis mėginys infekcijos sukelėjui nustatyti. Išvalius būgninę ertmę, į ją suleidžiamas medikamentų – antibiotiko ir kortikosteroido tirpalas. Išorinė klausomoji landa tamponuojama vatos tamponu. Po procedūros rekomenduojama saugoti ausį nuo vandens patekimo.
Ši procedūra yra atliekama esant stipriam ir medikamentais nekontroliuojamam ausies skausmui su išpūstu būgneliu, esant neveiksmingai antibiotikoterapijai sergant pūlingu viduriniu ausies uždegimu, įtariant otogenines komplikacijas. Esant ūminiam pūsliniam miringitui prapjaunamas tik paviršinis būgnelio sluoksnis.