Po šešių operacijų Vilma nesulaiko džiaugsmo ašarų

2021.01.01

Apie auglį 46-erių metų Vilma sužinojo netikėtai. „2012 metais Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja dr. Nora Šiupšinskienė mano dukrą operavo dėl knarkimo. Tuo pačiu gydytojos pasiteiravau, kodėl man sunku kvėpuoti per nosį. Gavau siuntimą iš šeimos gydytojos ir užsirašiau konsultacijai pas gydytoją“, – istoriją pasakojo moteris.
Po apžiūros buvo nuspręsta atlikti nosies pertvaros operaciją – septoplastiką. „Atliekant operaciją, gydytoja pastebėjo auglį. Po operacijos dr. N. Šiupinskienė padarė biopsiją ir iškart man pasiūlė kreiptis į jos kolegą kaukolės pamato auglių chirurgijos ekspertą – rinochirurgą prof. Saulių Vaitkų“, – savo ligos pradžią prisiminė Vilma.

Moteriai pakartotinai buvo paimta biopsija, atlikti magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tamografijos tyrimai, nustatyta chondrosarkoma. Pasak Vilmos, ji nejautė jokių ligos simptomų. „Vienintelis dalykas, kuris mane vargino – tai galvos skausmas, kurį nurašydavau stresui ir nuovargiui. Kad mano galvoje yra žąsies kiaušinio dydžio auglys, neįtariau. Nuo tada prasidėjo operacijų maratonas – esu operuota 6 kartus.“

„Šiai pacientei buvo nustatytas vėžys, išplitęs į kaukolės pamatą, apimantis abi miego arterijas ir spaudžiantis regimuosius nervus, ardantis kaukoles pamato nuokalnę, – aiškino rinochirurgas prof. Saulius Vaitkus. – Endoskopiniu būdu ir navigacinės sistemos pagalba, nustatėme tikslią naviko buvimo ir išplitimo vietą, saugiai pašalinome auglį iš sunkiai pasiekiamų sričių, prie kurių anksčiau neturėjome galimybių prieiti. Taip pat išlaisvinome arterijas ir optinius nervus. Naujos technologijos išties palengvina chirurgo darbą“, – tęsę gydytojas.

Anot profesoriaus, tai yra aukšto lygio chirurgija, kuriai reikalingos ne tik modernios technologijos, padedančios atlikti sudėtingas chirurgines intervencijas, bet ir rankų miklumas. 

Auglys buvo užspaudęs abi miego arterijas, todėl kiekvienas milimetras buvo nepaprastai svarbus. Tokias operacijas, pasak prof. S. Vaitkaus, įmanoma atlikti tik centruose, kuriuose sutelkta aukšto lygio specialistų komanda: neurochirurgai, anesteziologai, veido-žandikaulių chirurgai, radiologai, patologoanatomai, chemoterapijos ir radioterapeutai, intensyvios terapijos specialistai ir žinoma – slaugytojos. Pasiektas rezultatas – tai daugiadalykės komandos darbas.

Pasak gydytojo, po atliktų operacijų pacientei liovėsi galvos ir akies skausmai, dvejinimąsis akyse. „Nors likęs vienos akies judrumo sutrikimas, tačiau galime džiaugtis, kad pasiekėme ligos remisiją“, – kalbėjo prof. S. Vaitkus.

Vilma šiuo metu jaučiasi gerai, tačiau yra gydytojų stebima, reguliariai atliekami tyrimai. „Nesugebu žodžiais išreikšti dėkingumo gydytojams ir visam personalui. Paprastas nuoširdus ačiū atrodo toks mažas. Tai, ką padarė prof. S. Vaitkus, – fantastinis dalykas. Jei ne jis – manęs jau nebūtų. Lietuvai yra garbė, kad mes turime tokio aukšto lygio medikus, kurių dėka yra išsaugoma žmonių sveikata ir gyvybė. Aš retai verkiu, tačiau emocijos tiesiog liejasi. Žinoma, iš džiaugsmo“, – šypsojosi Kauno klinikų pacientė.

Kauno klinikų informacija.

Į viršų