Ryklės tyrimai

Minkštojo gomurio, burnaryklės ir gerklaryklės videoendoskopija minkštu endoskopu

Tyrimo metu yra naudojamas minkštas, lankstus fibroendoskopas, kurio pagalba galima apžiūrėti kietąjį ir minkštąjį gomurį, burnaryklę, gerklaryklę. Vertinama audinių būklė, simetrija, apnašas.

Kiekvieno paciento video medžiaga yra išsaugoma sistemoje. Procedūra nėra skausminga.

Ryklės svetimkūnio pašalinimas

Svetimkūniai ryklėje sukelia nemalonius pojūčius, skausmą, padidėjusį seilėtekį. Svetimkūniai šalinami prieš tai atlikus paviršinį gleivinių nuskausminimą. Procedūrą galima atlikti akies ar endoskopo kontrolėje.

Tonzilių kriptų išplovimas ir sutepimas vaistais

Gomurinių tonzilių (migdolų) paviršius yra suformuotas iš gilių aklinai tonzilėje užsibaigiančių kišenių (kriptų). Jose kaupiasi epitelio ląstelių liekanos, maistas, lėtinio tonzilito metu – pūliai. Jose taip pat susiformuoja taip vadinami tonzilių akmenys, detrito kamščiai, kurie duoda blogą kvapą. Procedūros metu turinys yra išpaudžiamas, išplaunamas ir išsiurbiamas.

Peritonzilinio pūlinio atvėrimas

Peritonzilinis pūlinys susiformuoja tarp gomurinės tonzilės ir ryklės raumenų esant ūminiam tonzilitui (anginai) ar paūmėjus lėtiniam gomurinių tonzilių uždegimui. Dažniausiai jis būna vienpusis.  Šia liga dažniau serga suaugę žmonės. Laiku nepradėjus gydyti – infekcija gali išplisti į kitus kaklo tarpus ir sukelti gyvybei pavojingą būklę.

Procedūros metu taikoma vietinė paviršinė ir infiltracinė nejautra. Punkcine adata yra nustatoma tiksli pūlinio vieta, atliekama incizija. Pravėrus pūlinio ertmę pašalinami susikaupę pūliai. Iki pilno pasveikimo pūlinio vietą reikia praplėsti dar keletą dienų.

Į viršų